Over Stichting JIJ

Oorsprong
Stichting JIJ is in 2010 opgericht door twee ervaringsdeskundigen. Zij wilden hun ervaring met het herstel van een eetstoornis positief inzetten ten behoeve van het herstelproces van anderen. De afgelopen jaren zijn we uitgegroeid tot een vrijwilligersorganisatie bestaande uit ruim 115 vrijwilligers, die jaarlijks aan circa 2000 mensen informatie, ondersteuning en advies geeft. Ongeveer 200 jongeren en volwassenen (zowel man als vrouw) volgden in 2021 een begeleidingstraject bij ons.  

Onze doelgroep
Iedereen van 12 jaar en ouder die zelf of in zijn/haar omgeving te maken heeft met een eetprobleem is welkom bij ons. Wij vinden het belangrijk dat ons aanbod laagdrempelig is en dat je gemakkelijk bij ons kunt aankloppen. Ons inloophuis in Rotterdam en Informatie- Advies en Steunpunt is dan ook toegankelijk voor jongeren en volwassenen uit geheel Nederland. Wij vinden het ook belangrijk er voor de mensen te zijn die het gevoel hebben nét buiten de boot te vallen, ondanks alle hulpverlening die er bestaat. Juist in de volgende situaties willen wij er voor jou zijn:  

  • Je hebt (nog) geen reguliere hulp willen of durven vragen;
  • Je komt niet in aanmerking voor hulp via de reguliere GGZ, bijvoorbeeld omdat je niet voldoet aan de voorwaarden die een kliniek stelt; 
  • Je bent ‘uitbehandeld’ volgens de reguliere GGZ; 
  • Je staat op een wachtlijst bij een zorginstelling; 
  • Je hebt behoefte aan nazorg na behandeling; 
  • Je kunt geen passend aanbod vinden; 
  • Je bent naaste van iemand met eetproblematiek; 

Het JIJ-team 
Ons kernteam bestaat uit de algemeen directeur en vijf coördinatoren. Daarnaast hebben wij vier bestuursleden en niet te vergeten onze vrijwilligers. De vrijwilligers nemen ongeveer 85% van de werkzaamheden voor hun rekening. Van deze vrijwilligers is circa 75% ervaringsdeskundig op het gebied van eetproblematiek. Onder hen zijn ruim 70 personen intern opgeleid als ervaringsdeskundige. De overige vrijwilligers zijn werkzaam in uiteenlopende functies binnen ondersteunende diensten, bijvoorbeeld binnen het beleids- of communicatieteam, het secretariaat, de financiële afdeling of binnen ons onderhoudsteam. Wil je weten over ons JIJ-team? Neem dan een kijkje op deze pagina


Onze partners

Stichting JIJ

Wij bieden laagdrempelige, ervaringsdeskundige hulp aan mensen met een eetprobleem of eetstoornis en hun naasten.

Contact

Oostzeedijk Beneden 11,
3062 VJ Rotterdam
E-mail: info@stichting-jij.nl